Sende De Ne Cesaret Var! | Cesaret Mi? İstek Mi?


Sıkça karşılaştığım cümlelerden biri de bu son zamanlarda;
"Sende de ne cesaret var!"

Ben ki, yeterince cesur olmadığına inandığı için dövmesine "more brave" yazdıran, bir de onu inadına sık sık görüp gaza gelebilmek adına bileğine yaptıran biriyim. Hiç de öyle sandığınız gibi cesur bir insan değilim. Ama bunların cesaretle hiçbir alakası yok!


Evet! Halihazırda var olan bir düzeni bozdum. Hatta bildiğiniz, düzene karşı geldim.
"Herkesin gittiği yol benim hayallerime ters istikametteyse, ben bu akıntıya karşı yüzerim" dedim. 

Çok mu cesurca laflar bunlar?!

Ben bir hayal kurdum ve bunu gerçekleştirmek için bazı kararlar aldım. Bazen öyle oluyor ki, yemek yerken, yürürken, yattığım yerde, hatta biriyle bir şeyler konuşurken bile kafamın bir yerlerinde planlar projeler çiziyorum. Bazı günler oluyor stresten çıldıracakmışım gibi hissediyorum. En küçük ayrıntıyı bile kafama takıyorum. Nefes bile almadan düşündüğüm oluyor. Sık sık endişeleniyorum. Kendime ödevler veriyorum. Kendime çizgiler çekiyorum. Sanki tek atışlık şansım varmış ve ıskalama lüksüm yokmuş gibi hissettiğim zamanlar oluyor. 

Ama...

Herşeyden önemlisi ben bu hayalin yolunda, en stres dolu anımda bile, bundan keyif alıyorum. Hedefime giden yolun stresi bile keyifli geliyor. Tuzu biberi diye bakabiliyorum rahatlıkla. 

Çünkü dostlarım,

bunun cesaretle hiçbir alakası yok. Elimdeki terazide, isteğim korkumdan ağır geliyor. 

Bazen başarısız olmaktan öylesine korkuyorum ki..! Sonra duruyorum ve kendime şöyle diyorum;

"Yolun sonu nereye varırsa varsın, ben hayallerime giden yolda olmayı istiyorum!"Aslında hayal bile dememeli insan, "PLAN" demeli!! Yeterince istiyorsan terazi ağır basacağı yönü bilir. O yüzden kimseye "Korkma! Bir adım at!" diyemem. Ama planlarını hayata geçirme isteğin korkuna direnebilir. 

Ve bazen duyuyorum insanlardan, kendilerine, başarabileceklerine inanmıyorlar. Aslında önemli olan başarıp başaramamak değil: DENEMİŞ OLMAK!

Seçim Sizin...

Sevgilerle,
Suzy

Yorumlar

  1. Sen planlarını yıllardır yaptın ve hayata karşı durdun ve ertelemedin artık planlarını gerçekleştireceğin ortamı oluşturdun zorluklara karşı göğüs gerdin yolun açık olsun kardeşim 😍

    YanıtlaSil

Yorum Gönder