[Movie] C’est Si Bon (2015) İzliyor…

[Movie] 쎄시봉 / C’est Si Bon (2015) İzliyor…

 
Imdb: 7.0/10
Tür:  Tarih, Romantik, Komedi, Dram
Yayın: 2015
Senarist:  Kim Hyun Seok
Oyuncular: Kim Yun Seok, Jung Woo, Kim Hee Ae, Han Hyo Joo, Jang Hyun Sung, Jin Goo, Kim In Kwon, Kim Ha Neul, Jo Bok Rae
Benim Notum: ★★★★★★★☆☆☆
Frgmanı izlemek için tıklayınız..

  “C’est Si Bon” Fransızcada “o kadar iyi ki…” anlamına gelen bir kelime öbeğiymiş. Hatta bu isimde çok ünlü bir Fransız klasiği şarkı da var. Bu filimde bu kelime Korece 3 kişi, üçlü gibi anlamlara gelen bir kelime öbeği ile ses benzerliğinden gönderme yapılıyor.


Bildiğim kadarıyla film gerçek bir hikayeden uyarlama. 80’li yıllarda ünlü olan Twin Folio adındaki bir grubun hikayesini anlatıyor. Aslında 3 kişi olmaları gerekirken 2 kişi kalmaları ve bu sırada olan olayların konu alındığı bir film. Aşık bir adam aşkı içine neler yapabilir? 

Filmi izlerken, kendi 60-80’li yılları anlatan dizi/filmlerimizde nasıl hissediyorsak aynı duyguyu yansıtıyor. O dönem Kore’deki hayat buradakiyle birçok yönden benzerlik gösteriyor. O yüzden yabancılık çekeceğinizi sanmıyorum.

Gerçek bir hikayeden uyarlama olduğu için filmde abartılar yok. Yani tamamen günlük hayatın sıradanlığını koruyarak konuyu işliyor. 

Genelde bu tarz filmlerin ayrı meraklıları oluyor. Herkes için mutlaka izlemeniz gereken bir film diyemem. Sıkılabilecek insanlar çıkabilir. Ama bu tarz filmler sevenler keyifle izleyeceklerdir. Bu açıdan bakacak olursak ortalama bir film diyebilirim. Ama ben beğendim.

BONUS: Filmden en beğendiğim kısım

Yorumlar