HUFS Bicycle Team Pamukkale'de Hankuk Üniversitesi Bisiklet Grubu olarak 2 kız 8 erkek, toplamda 10 kişilik bir grup olarak Türkiye’yi gezmeye geldiler [2013]. Aralarından sadece takım liderleri İngilizce biliyordu. Bizden de çevirmen olarak (2 kişi İngilizce, ben İngilizce + Korece ile) toplam 3 kişi vardık. Geri kalanlar sadece Türkçe ve diğer Koreliler ise sadece Korece konuşuyorlardı. İşte böyle bir grup, toplandık ve Pamukkale’yi gezmeye gittik.


Grubun en küçüğü, İstanbul’dan beri diline tutturmuş “…aşk nereden nereye…” (Gripin’in şarkısı) diye, sürekli onu söylüyordu. İnternetten sürekli açıp açıp eşlik etmeye çalışıyordu. Bir tanesi ayranı çok sevdiği için ona “ayran” adını takmışlar. Diğerine de “kebap” diyorlardı. Aralarında sessiz sakin takılan, biraz da utangaç olana ise “Shy Guy” adını vermişiler. E tabi bünyeleri güneşe pek alışkın değil. Bir de bisiklet üzerinde onca yol gidince hepsi kapkara olmuş. Hal böyle olunca, içlerinden birini Hintlilere benzetmişler. Ona da öyle sesleniyorlardı. Herkesin bir lakabı vardı yani. 

HUFS Bicycle Club bize forum aracılığıyla ulaşmıştı. Onları misafir eden arkadaşlarımızla da yine forum aracılığıyla tanışıyorduk. Bu nedenle fotoğrafları foruma da yüklemiştik. Ama zamanla, fotoğraf yükleme sitelerinin teknik sorunları, sitelerin çökmesi vs nedenlerle, fotoğraflarımız kaybolmuş. Neyse ki elimizde kalan birkaç fotoğrafı buraya ekleyebildim.

Koreliler gelmiş, Gangnam Style dansını yapmasak olmazdı. Pamukkale’de kısacık bir video çekmiştim. Onu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

Pamukkale’den dönüşte hep birlikte yemeğe gittik. Yemekten önce şalgam suyu getirdiler. Bunu Koreceye ve hatta İngilizceye çevirmek bizim için çok zor oldu :D Bir turşu suyu sayılabileceğinden yola çıkarak oradan kimçiye varan bir hayal gücüyle, bir şeyler anlattık… E onlar da anlamadı haliyle.. İşte Koreli arkadaşlarımızın şalgam suyuyla imtihanı… Aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.Son olarak gitmeden önce, bize ufak hediyeler verdiler. Mektuplar, küçük kart postallar ve minik biblolar…

 
Bizim gibi onlar da fotoğraf ve videolar çektiler. Türkiye’deki tatillerini anlatan iki tane video hazırlamışlar. Linklerini bizimle de paylaştılar.
 
 

Yorumlar