Bi' Fotoğraf Çekinebilir Miyiz? | Gamcheon Culture Village ~ Busan


Bir fotoğraf çektirmek için sıraya girer miydiniz?


Busan gezimiz boyunca belki de en beğendiğim yerlerden bir tanesi Gamcheon Culture Village'dı. Melek'in Kore'ye üçüncü gelişi ve Seoyeong Unninin de bir Koreli oluşu düşünülürse, bir ben görmemiştim orayı. Sağ olsunlar benim için o uzun yokuşu tırmandılar. Sesleri çıkmadı. Hatta en çok mızmızlanan da bendim. 

Biz Busan'a gittiğimizde Kore, son yüzyılın en sıcak yaz mevsimini yaşıyordu. Yılın en sıcak ayıydı. Ve Kore'nin en sıcak bölgelerinden birindeydik. Yani gezmek için hiç de uygun bir zaman değildi. Ama ne yapalım, öyle denk geldi.

Gamcheon Culture Village bence fotoğraf çekmeyi sevenler için cennet denilebilecek bir yer. Rengarenk evler ve duvarlara işlenmiş çeşitli süslemelerin bulunduğu bir mahalleden bahsediyoruz. Seoyeong Unninin söylediğine göre burası gerçekten de insanların yaşadığı, üstelik kiraların da ucuz olduğu bir mahalle. Bu kadar ünlü bir yerin pahalı olacağını düşünmüştüm ben oysa.  Burada fotoğraf çektirebileceğiniz bir çok köşe mevcut. Hatta saymak mümkün değil desem yalan söylemiş sayılmam bence. Ama en popüler olan yer tabi ki "Küçük Prens" heykelinin bulunduğu yer. Öyle ki bu heykel ile fotoğraf çektirmek için kuyruk oluşuyor. 

Korelilerin en sevdiğim özelliklerinden birisi de çok kolay sıraya girebiliyor olmaları. Bu artık onlarda bir kültür haline gelmiş. Aklınıza gelebilecek her yerde kendiliğinden kolayca sıraya girebiliyorlar. İlk başta bu sıraya girmem diye düşünüyordum. Melek sayesinde bir anda kendimi sırada buluverdim. Şimdi dönüp baktığımda iyi ki o sıraya girmişiz diyorum. Güzel bir anı oldu benim için. 

Gamcheon Culture Village, anlatmaktan çok gösterebileceğim bir yer. Bu yüzden, Youtube'daki vlog videosunu izlemeyi unutmayın;Bu arada bilmeyenler için, "Küçük Prens" aslında bir Fransız yazara ait masal kitabı. Dışından bir çocuk kitabı gibi görünse de aslında büyüklerin de okuması gerektiğine inandığım, hayata dair bir kitap. Zaman zaman bunun gibi pek çok kitap önerisi yapmayı düşünüyorum. Umarım beğenirsiniz.

Sevgiyle,
Suzy

Yorumlar