A, B, AB ve 0 Kan Grubundaki 4 Erkek Yemek Yerse...


Birkaç gün önce Busan'a geldik. Buradaki arkadaşlarla sohbet ederken çok ilginç bir muhabbet geçti. Ben de hemen sizlerle paylaşmak istedim. 

Kore ile ilgilenenler bilir. Burada insanlar birbirlerine burçlarından daha çok kan gruplarını sorarlar. Onlara göre sahip olduğumuz kan grupları bizim karakterimizde en az burçlar kadar etkilidir. Peki ne anlama gelir bu kan grupları? Birçok yerde değişik anlatımlar var ama bunu bir de Koreli arkadaşlarımın ağzından anlatayım.

A, B, AB ve 0 kan grubuna sahip 4 erkeğin birlikte yemek yemeye gittiğini düşünün. Herkes yemek yerken AB kan grubundan biri aniden masadan kalkıp hiçbir şey söylemeden çekip gidebilir. Bu duruma B kan grubunun tepkisi olmaz ve kaldığı yerden yemeğine devam eder. A kan grubu ise "Acaba benim yüzümden mi gitti?" diye kafasında kurmaya başlar. 0 kan grubundaki erkek ise AB'nin neden kalkıp gittiğini merak eder ve araştırmaya başlar. 

Bu hikayeye göre AB kan grubundaki bir erkekte mantık pek aramamamız gerekir. B grubu erkeği etrafında olan bitenle pek alakadar olmadığı için playboy olarak görülüyor burada. Daha önce "Kore'deki Tuhaf İlişki İnanışları" yazımda bahsettiğim B grubu erkeğinden sevgili olmaz meselesi de buradan geliyor. A grubu erkeği ise çok duygusal diyorlar. Bu biraz bizdeki balık burcu erkeği muhabbetiyle benzer. 0 grubu ise en iyi tercih olarak geçiyormuş halk arasında. 


Melek de ben de B grubuyuz. Melek bazen unninin lafını dinlemeyince, unni hep,
- Bak işte B grubu insanı hiç laf dinlemiyor, deyip duruyor. O zaman ben de, 
- Ben de B grubuyum ama senin lafını dinliyorum.!! diyorum.
- Ama sen de oppanın lafını dinlemiyorsun, diyor.

E haklı sayılabilir. Yongshik oppa Busanlı olduğu için biraz fazla hararetli ve hızlı konuşuyor. Sürekli didişiyoruz. E ben de biraz onun lafını dinlemiyor sayılabilirim. :D Ama diğer büyüklerimin lafını dinliyorum ya hakkımı yememeleri lazım. Hmmm.. Biraz düşündüm de, annem de pek laf söz dinleyen biri değil. Bilemedim. Etrafımdaki bütün kan gruplarına dikkat edeceğim gerçekten örtüşüyor mu diye.

Bu hikayedeki ele avuca sığmayan arıza AB grubunu HongKi'yle eşleştirirsek... sanırım biraz örtüşüyor gibi... Hem duygusal hem deli dolu... AB grubu bir balık olduğundan herhalde... Her ne kadar unni, kötü bir anlamı varmış gibi anlatsa da, ben nasıl baktığımızla alakalı olduğunu düşünüyorum.

Sevgilerle,
Suzy

Yorumlar