SOHOO'da Buluşalım
Couchsurfing’in bana kazandırdığı güzel dostluklardan biri de My Sohoo…

İsmi neden böyle? Aslında adıyla ses benzerliği yapan bir kelime Soho. Kore’de de ona öyle seslenirlermiş. Gezerken bu isimde tabelayla çok sık karşılaşıyor ve fotoğraflarını çekiyor.

Soho geldiğinde benim sınav haftamdı, hatta ertesi gün sınava girmem gerekiyordu. Ona belki çok ilgilenemeyebileceğimi ama yine de bende kalabileceğini söylemiştim. Şansıma kolay bir sınava denk geldiği için birlikte Pamukkale’ye gidebildik. 

Pamukkale için, “Burası cennet gibi! Ben burada yaşamak istiyorum” dedi. Ben de “Tamam! Hemen yerlerimizi değiştirebiliriz. Bana uyar.” dedim. Ben aslında hala ciddiyim… 😊😊


Annem ve arkadaşlarının ilk misafir ağırlayışlarıydı. Biraz heyecan yaptılar tabi. Poğaçalar börekler… Ben de ona kampüste midye yedirdim. Çok beğendi. Dedim, “İnan bana bu güzel değil bir de…” Bizden ayrıldıktan sonra İzmir’e geçecekti. Ona, asıl midyeyi İzmir’de, Kordon’da, Kemeraltı’nda yemesini söyledim. Gittikten sonra aradı. Kordon’da bir midyeci bulmuş. 


“Haklıymışsın! 😮 Belki 30 tane yemişimdir. Bilmiyorum, sayamadım. Durduramadım kendimi. 😂😂”

dedi.

Geçenlerde Kore’de bir programda Türkiye’yi anlatırken midyeden de bahsetmişler. Canı midye çekmiş. Gelirken getir mutlaka dedi. Ama uçağa alırlar mı bilmem. 😂

Kore’de de midye yapıyorlar aslında ama bizdekinden farklı. Bizim deniz kabuğu diye bulduğumuz kabukların içleri dolu oluyor aslında. Tavada ya da yemeğin içinde haşlayarak kullanıyorlar. Bizimki biraz daha farklı ve pilavlı… Bu kültürü onlara yaymalıyız bence. 


Couchsurfing'de profilime bıraktığı yorum. İngilizce olduğu için küçük boyutlu koyuyorum. Okumak isteyenler görselin üzerine tıklayarak büyültebilirler.  

Orada bahsettiği Kore dizisi, "Bride of Century" Altyazısız yeni bölüm gelmişti. Oturduk birlikte onu izledik 😂😂

Üzerine tıklayarak büyük boyutlu halini görebilirsiniz.


Yorumlar