[Drama] A Gentleman's Dignity (2012) İzliyor..[Drama] 신사의 품격 / A Gentleman's Dignity (2012) İzliyor..


 
Imdb: 8,2/10
Tür: Romantik, Komedi.
Yayın: Mayıs-Ağustos 2012
Bölüm Sayısı: 20
Oyuncular: Jang Dong Gun, Kim Ha Neul, Kim Min Jong, Kim Su Ro, Lee Jong Hyun, Kim Woo Bin, Lee Jong Hyuk, Yoon Jin Yi, Yoon Se Ah, (Jung Yong Hwa – Konuk)
Benim Notum:★★★★★★★★★☆


İtiraf ediyorum, bu diziye başlama sebebim Jung Hyun’un olmasıydı. Bir Boice olarak, Jong Hyun’un bir dizide oynayacağı haberini alır almaz diziyi izleme listesine almıştım. İyi ki de almışım.


Bu diziyi, özellikle hayatında ilk defa Kore dizisi izleyecek olanlara gözüm kapalı önerdiğimi söyleyebilirim.

Konu, 40 yaşlarında çocukluktan beri arkadaş olan 4 centilmenin etrafında dönüyor. Onların çapkınlık ve aşk hikayeleri anlatılıyor. Ağırlıklı Kim Ha Neul ve Jang Dong Gun’un ilişkisi üzerinden devam ederek farklı ilişki hikayeleri de konu alıyor.
Bildiğim kadarıyla Asya’da, iki insanın kaderinin kırmızı bir iple bağlı olduğuna dair bir inanç var. Bununla ilgili çeşitli dizi veya filmlerde, hatta bazen küçük kliplerde bile göndermeler yapılıyor. Bu dizinin en beğendiğim sahnesi de yine bu gönderme ile hazırladıkları “kırmızı ip” sahnesi. Bu sahneyle birlikte, Olly Murs'un Troublemaker şarkısına bir video klip hazırlamışlar. Bu sefer fragman yerine o videonun linkini vereceğim.

Kiraz Mevsimi ile Gentleman’s Dignity arasındaki benzerlik muhabbetlerine ise pek katıldığımı söyleyemem. Ama yine de böyle bir benzetme yapanlar var. Tabi, karar size kalmış. 

Yorumlar