[Drama] Blood (2015) İzliyor…

[Drama] 블러드 / Blood (2015) İzliyor…

Imdb: 7,2/10
Tür: Fantastik, Romantik, Aksiyon, Tıp.
Yayın: Şubat 2015
Bölüm Sayısı: 20
Senarist: Park Jae Bum
Oyuncular: Ahn Jae Hyeon, Ku Hye Sun
Benim Notum: ★★★★★★★★★☆
 
Ahn Jae Hyeon, ilk Cindirella And Four Knights dizisinde dikkatimi çekmişti. You’re All Surrounded dizisini de izledim ama orada Lee Seung Gi olunca tabi başkasını kim görür. 


Kore dizilerinin dışında diğer Asya dizileri olsun, Amerikan dizileri olsun, çok fazla dizi izliyorum. Özellikle Vampire Diaries ve The Originals’tan sonra ne mümkün başka vampirli dizi izlemek. Birkaç tane daha vampirli Kore dizisine denk geldim hatta bir tanesini izledim ama… Açıkçası izlemiş olmak için izledim diyebilirim. Blood’u izleyene kadar da aman Asyalılar bu vampir işlerine bulaşmasın diye düşünüyordum, yalan yok.

Ahn Jae Hyeon’un yüzü suyu hürmetine bir bakayım diyerek başladım bu diziyi izlemeye. Ama konuyu bilime ve virüse bağlayarak senarist benden tam puan aldı. O bir yıldızı da finalden dolayı kırdım. O finali hiç yakıştıramadım. Olmamış. Baştan çekilmeli.!! :D Bir de finalden önce bir sahne vardı ki (şimdi izlememiş olanlar için detay vermiyorum), gerekli miydi yani onu öyle yapman? Oldu mu şimdi o?
Çevirmenlerimize de hayranım, "tarlası yanmış köylü gibi oturuyorsun" nedir ya... :D :D Helal olsun valla. Diziye daha güzel bir hava katıyorlar. İyi oluyor.
Imdb’de  daha düşük puan almasının sebebi muhtemelen diğer Amerikan dizilerini izleyenlerin beklentilerini çok yüksek tutmaları olabilir diye tahmin ediyorum.

Kadroyu çok sağlam tutmuşlar. Birbirinden kaliteli oyuncularla desteklemişler. Epey emek harcanmış. Benim fikrime göre de değmiş. 

İlk defa Kore dizisi izleyecek ve daha önce bu tarzda çeşitli yabancı dizi/filmler izlemiş kişilere önerim, lütfen izlerken önyargılarınızı odanın dışında bırakın. (Diyerek çıtayı da göklere çıkarmış oldum ama… Olsun artık o kadar da…)

Yorumlar